Kurumsal Sermaye Piyasaları danışmanlığı (KSP), özellikle ticari gayrimenkullerin kurumsal sahipleri ve kullanıcıları için EMEA genelinde çalışan, CBRE’nin Sermaye Danışmanlığı ekibinin bir bölümüdür. Yatırımcı müşterilerimiz için yaptığımız gibi değer ortaya çıkarmak için tüm sermaye piyasası çözümlerine eleştirel bir yaklaşımla eksiksiz bir hizmet yelpazesi sunmaktayız. Buna gelirleştirme ve kira yapılandırma danışmanlığının yanı sıra her türden mülkün mevcut kullanım ya da en yüksek ve en iyi alternatif kullanımına göre satışı ve hatta yeni projelerin finansmanını da kapsayan, birleştirme ve yer değiştirme projelerinin desteği de dâhildir.

Kurumsal kullanıcılara özel bir hizmet sunmakta, analiz, öneri ve icrai yönetimi sağlamaktayız.

KSP ekibimiz finans, muhasebe, ekonomi ve vergi alanlarında geniş bir bilgi ve uzmanlığa sahiptir ve gayrimenkullerinizden azami değeri elde etmenizi sağlamaktadır.

Kurumsal sermaye piyasası hizmetlerimiz şunlardır:

  • Satış ve Geri Kiralamalar
  • Satın Alma ve Geri Kiralamalar
  • Portföy Stratejileri
  • İhtiyaç Fazlası Mülkün Alternatif Kullanım Stratejileri
  • İhtiyaç Fazlası Mülk Satışları
  • İhtiyaca Göre Geliştirme Finansmanı
  • Kiralama Danışmanlığı

 

Önde gelen danışman

 

CBRE, 2003 yılından bu yana satış ve geri kiralama aracılığında 17,6 milyar dolarlık işlem hacminin üzerine çıkmayı başarmış ve bu bizi dünya genelinde önde gelen satış ve geri kiralama danışmanı hâline getirmiştir.

Kurumsal Kullanıcılar, bir yandan mülklerin uzun süreli kullanım ve kontrolünü ellerinde tutup güvence altına alırken, bir yandan da giderek artan bir şekilde gayrimenkul portföylerinin sermaye değerine erişmek için satış ve geri kiralama düzenlemelerinden yararlanmaktadır. Satış ve geri kiralamalar, aynı zamanda gelecekte bir mülkten çıkışı yönetmenin oldukça etkili bir yolu da olabilir. 

CCM ekibimiz, her türlü kurumsal gayrimenkul gerekliliğiniz için ısmarlama bir çözüm sunacak deneyim ve ölçeğe sahiptir.