Değerleme, bir yatırımcı, kullanıcı veya mülk sahibinin alabileceği her türlü finansal kararın temel taşıdır.

Bu nedenle CBRE’nin Değerleme ve Danışmanlık ekibi, portföy değerlenmesinden kredi teminatı mülklerin değerlemesine, tek seferlik ticari binalardan konut yapılarına kadar her türlü gayrimenkul türü ve alanı konusunda uzman ve bağımsız danışmanlık için piyasa lideri olmaktan dolayı gururludur.

Müşterilerimiz arasında büyük bankalar, hükümetler, gayrimenkul şirketleri ve bireysel işletmeciler bulunmaktadır. Tavsiye almak istediğiniz gayrimenkul hangi alanda olursa olsun (klasik bir ticari gayrimenkul, konut veya sağlık hizmetleri, akaryakıt, dinlence vb alanlardaki mülkler), rakipsiz yerel ve küresel piyasa bilgilerini temel alan doğru değerlemeler sağlıyor, sağlam stratejik kararlar alma konusunda sizi destekliyoruz.

Ekiplerimiz şu konularda son derece deneyimlidir:

  • Sınır ötesi değerlemeler: Portföy değerlemesi, kredi teminatı, menkul kıymetleştirmeler, birleşme ve edinimler dâhil.
  • Tek ülke değerlemeleri: Rekabet piyasası bilgileri, kamu etkinliği, altyapı ve yapı yönetmelikleri dâhil.
  • Araştırma tabanlı değerlemeler: Portföy değerlemesi, kredi teminatı, birleşme ve satın alma ve büyük ölçekli, çok-aşamalı geliştirmeler.
  • Danışmanlık hizmetleri: Uygulanabilirlik çalışmaları, optimum ürün tanımı, araştırma tabanlı analizler ve projeniz / gayrimenkulünüz için en iyi & verimli kullanım çalışmaları.

Değerleme ve Danışmanlık ekibimiz, sürekli olarak bu hizmetleri iyileştirmenin yollarını aramaktadır. Bu nedenle, yenilikçi dijital raporlamalı otomatik değerleme modelleri gibi yeni teknoloji ve tekniklere öncülük etmeye kendimizi adamış bulunuyoruz.


Piyasayı anlamak

 

Tüm değerleme ve danışmanlık hizmetleri, sektörde öncü piyasa bilgilerimizle desteklenmektedir. CBRE, bir numaralı ticari gayrimenkul danışmanı olarak, dünyanın dört bir yanından sektör uzmanlarının bilgilerini ve Aracılık ve Yatırım danışmanları tarafından yürütülen işlemleri temel alan en detaylı araştırmalara ve verilere sahiptir.

Çeşitlilik arz eden bir portföyünüz varsa veya birden fazla bölgede faaliyet göstermeniz gerekiyorsa, merkezi yönetime sahip Uluslararası hizmetimiz, size en iyi avantajları sağlayarak sıkıntıları en aza indirir. Tek bir kişi aracılığıyla öngörülerimizi bilinçli değerleme raporlarını sağlamak için uzmanlığımızdan ve yerel piyasalardaki kıdemli değerlemecilerden faydalanıyoruz.

Her yıl 640 milyar sterlini aşan değerdeki mülklerde portföy değerlemesi yapma konusunda deneyim sahibi olan CBRE, piyasayı diğer danışmanlardan daha iyi kavrayabilmektedir.